Багато людей вважають, що для того аби відчувати себе задоволеним потрібні: багатство, слава, влада, хороша освіта, престижна робота, кохана людина, гарний відпочинок… Це досить високі стандарти, які мало кому доступні. Та хіба тільки перераховані блага є причиною для задоволення? На щастя існує альтернатива. Є набагато простіші способи через які приходить це прекрасне почуття. Вони доступні кожному і не вимагають великих затрат:
№1. Не завидуйте іншим
Зависть – це хвороба, яка руйнує добрі почуття в душі людини. Думка про те що сусідові живеться краще не дає спати багатьом жителям нашої планети і приводить до незадоволення та розчарувань. Тому, не варто роздивлятися на те, хто що має і як кому живеться, набагато краще поглянути та те, чим володієте ви і навчитися цим цінувати.
№2. Згадайте тих, кому живеться гірше, ніж вам
Дуже часто почуття незадоволення приходить тоді, коли людина порівнює себе з багатими та впливовими особистостями. Результат такого порівняння - незадоволення. Значно кращої думки про своє життя людина буде в тому випадку, коли погляне на тих, хто знаходиться в гірших умовах.
Я чув історію про одного чоловіка, який був дуже схвильований тим, що в нього не було туфель. Він сильно переживав і казав: „Господь! Всі мають туфлі, а я ходжу в порваних. Ці багачі мають по 5-10 пар, а я не маю ані одної” Ця проблема його дуже гнітила. Одного разу він їхав в автобусі і через вікно побачив людину без ніг. Його думки одразу змінились. Чоловік зрозумів, що він насправді є дуже щасливий. Слава Господу! В нього хоч є на що взути туфлі, які в нього обов’язково будуть.
Ця історія є красномовним доказом того, що почуття задоволення приходить тоді, коли ви усвідомлюєте, що вам не найгірше на світі.
№3. Не ставте перед собою завищених цілей
Всі люди мають певні очікування від свого життя, праці, навчання. Але, часто буває що все відбувається не так, як би хотілося. Наприклад, ви розраховували на п’ятірку з математики, а отримали четвірку. І вже є причина для незадоволення.
Це чудово вміти ставити перед собою великі цілі, але при цьому варто навчитися допускати, що може трапитися по-іншому. Якщо ви вмієте налаштуватися на можливі зміни при досягненні цілі спочатку, то в кінці справи у вас буде менше причин для незадоволення, якщо не отримаєте бажаного.
№4 Не робіть поспішних висновків
Бувають випадки коли життєва ситуація здається вкрай негативною, але з плином часу виявляється що те, що ви вважали поганим, послужило вам на добро.
Наступна історія чудово ілюструє цю думку:
Одна родина збиралася відпочити від міської куряви на лоні природи. Поспішаючи на залізничну станцію, батько забув вдома гаманця з грошима. Він мусив повернутись, а коли він прибіг на станцію, де його з нетерпінням чекала решта родини, то поїзд уже рушив, а невдахи залишились. Почались докори й навіть сльози за втраченою приємністю.
Люди часто дуже незадоволені, якщо їх позбавили очікуваної радості.
Проте, приблизно через годину після того, як наші подорожні, засмучені невдачею, повернулись додому, по місті рознеслась звістка про страшну катастрофу поїзда, того самого, яким вони збирались їхати. Почувши цю звістку, нарікання й жаль в родині обернулись у гарячу подяку Богові за те саме, за що вони перед цим нарікали.
Таким чином, іноді справжнє задоволення і радість приходить від того, на що ти найменше розраховував.
№5 Не сидіть без діла
Людина, яка нічим не зайнята, дуже часто потрапляє в полон негативних думок. Вони, неначе чорні ворони злітаються до неї і починають цілодобово дзьобати мізки: «ти невдаха», «ти нікому не потрібний», «ти просто бездарність»… Від таких атак миттєво приходить розчарування, роздратування і, звичайно, незадоволення. Таким чином, для того, щоб почувати себе задоволеним потрібно бути активною людиною: здобувати знання, проявляти креативність, знаходити нових друзів, шукати приємних вражень… Не давайте собі скучати!
№6 Усім робіть тільки добро
Вчені доказали, що лікарством від поганого настрою є добре діло. Тобто, якщо ви чимось незадоволені, вам обов’язково потрібно зробити щось добре для будь-кого і це розвіє чорні хмари над вашою головою. Коли людина зробить добре діло, в неї автоматично виникає бажання себе похвалити, а якщо є за що себе похвалити - значить ти хороший. Якщо ж людина позитивно думає про себе, в неї появляється добрий настрій. Тому чинення добра покращує наше самопочуття і приносить задоволення.
№7 Пізнавайте Господа
Найбільше задоволення яке може пережити людина в своєму житті приходить в той момент, коли вона розмірковує про свого Творця, шукає особистої зустрічі з Ним, прагне більше пізнати Його, відчути Його близькість, довірити Йому своє життя, відкрити перед Ним найпотаємніші сховки своєї душі.
У моменти єднання з Господом, людина неначе відривається від землі і летить у безкраї простори, до Того, Кого не бачить, але відчуває Його люблячий погляд. Його присутність настільки хвилююча, що хочеться йти в слід за Ним, як дитина за батьком. Одразу стає так солодко, так спокійно, так приємно…
Пізнавати Творця, Його любов до людини і мудрість проявлену у спасінні – це шлях до вічного задоволення, яке заховане в небесах для всіх хто вірить у Нього.
7 способів відчути себе задоволеним – це лише маленька підказка для всіх, хто бажає відчути це прекрасне почуття і пройти з ним через усе життя. У світі є таких способів незліченна кількість і всі вони прості і доступні для кожного, потрібно лише правильно розставити пріоритети в своєму житті. Найбільше задоволення приходить не від матеріального достатку і високого статусу у суспільстві, а через правильне відношення до життя і живу віру в Бога.
Олег Борис
Олег Борис,
Трускавець, Україна,
Проповідник. Викладач гомілетики в УБТС. Одружений. З дружиною виховують сина.
Прочитано 4849 раз. Голосов 3. Средняя оценка: 5
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности